לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

עורך דין לתעבורה - מי אשם בהתנגשות?

 

עורך דין לתעבורה, כפי שניתן להסיק מן התואר שלו, עוסק בנושאים של עבירות הקשורות לתעבורה, כולל עבירות פליליות הנוגעות לתעבורה. תחומי העיסוק של עו"ד לתעבורה הם מגוונים למדי, ועוסקים בטווח רחב של מקרים ועבירות שונות. ברוב המקרים, מגן עורך הדין לתעבורה על נהג שעבר עבירת תעבורה כלשהי. בין העבירות שבהן מטפל עורך דין לתעבורה ניתן למצוא נהיגה במהירות מופרזת, הנפוצה מאד בכבישים הגדולים בארץ; נהיגה בשכרות, שהיא אחת מן המכות הקשות של הדור הנוכחי, ואחד מן הגורמים המשמעותיים ביותר לתאונות דרכים; עבירות תנועה שנעשו על ידי נהג חדש, כמו נהיגה ללא מלווה בתקופה המתאימה, או ללא שלט "נהג חדש"; השבתה מנהלית של רכבים; דוחות תנועה שמקבליהם מעוניינים לערער עליהם מסיבות שונות, וכדומה.

 

 

עורך דין תעבורה - איך יודעים מי אשם בהתנגשות?

במאמר זה אדוןן במקרה של התנגשות קלה בין שני רכבים, ובדרכים שבהן ניתן להוכיח מיהו האשם בתאונה. למקרה ישנה חשיבות רבה בהבנת התהליכים של משפטי תעבורה.

 

סיפור המקרה

בתאונה המתוארת במאמר זה היו מעורבים שני כל רכב – רכב פרטי שבו נהגה אישה, ורכב מסחרי שבו נהג גבר. שני הרכבים הללו עשו את דרכם לירושלים באותה הדרך. בכניסה לעיר ירושלים, פנו שני הרכבים שמאלה במקביל. במהלך הפנייה, נוצר חיכוך בין שני הרכבים, ובעקבותיו נגרם נזק לשני רכבים.

נהגת הרכב הפרטי תבעה את נהג הרכב המסחרי על הנזק שנגרם לה כתוצאה מן התאונה. טענתה של נהגת הרכב הפרטי הייתה שבעוד שהיא פנתה שמאלה מתוך הנתיב השמאלי, הרי שנהג הרכב המסחרי פנה שמאלה מתוך הנתיב הימני – נתיב שממנו אסור לפנות שמאלה כלל. על פי טענתה של הנהגת, הפניה הלא חוקית הזו היא שגרמה לרכב המסחרי להתנגש ברכבה הפרטי. לעומתה, נהג הרכב המסחרי טען כי ההתנגשות כלל לא התרחשה – וכי לא היה שום מגע בין שני כלי הרכב.

את התביעה קיבל אבי כהן, רשם בכיר מבית משפט השלום בתל אביב. במהלך המשפט ניכרה העדות העקבית והברורה של נהגת הרכב הפרטי. כמו כן, הופיעו עדים שונים אשר ספרו שנהגת הרכב הפרטי צפרה כאשר נהג הרכב המסחרי החל לפנות שמאלה, וכי נהג הרכב המסחרי סימן לה בידו לעבור, וגם העיר לאחר מכן ש"כולם נדחפים באזור זה". בעקבות כל אלו, פסק בית המשפט לזכות התובעת, וקבע לה סכום נזק של 3034 ₪, ובנוסף החזר של אגרת משפט, שכר עדים והוצאות משפט נוספות בסך 3000 ₪.

 

הסיבות להחלטה

במשפט אזרחי, בניגוד למשפט פלילי, אין צורך להוכיח אשמה מעל לספק סביר. המטרה במשפט אזרחי היא להטות את הכף באופן משמעותי לטובת אחד הצדדים. במשפט זה, העדויות הנסיבתיות שהצטרפו לעדות העקבית והמפורטת של התובעת – בניגוד לעדותו של נהג הרכב המסחרי – הספיקו על מנת להטות את הכף לטובתה של התובעת, ולהטיל את הנזק על הנתבע.

 

מאחל לכם נסיעה בטוחה וטובה ושתגיעו ליעד שאליו רציתם. ואם במקרה משהו השתבש, שימוש בשירותי יכול תמיד לעזור ולהפחית את הקנס. עם כל בעיה או שאלה שעולה ניתן לפנות אל עורך דין תעבורה על מנת שיעזור לכם. אנו נשמח לסייע לך בכל מצב! לחזרה לדף המאמרים או לדף הבית וכן ליצירת קשר

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים