לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

נהג חדש

"אם אתה שם לב להווה, אתה יכול לשפר אותו. ואם אתה משפר את ההווה, מה שיבוא אחר כך גם הוא יהיה טוב יותר". (האלכימאי - פאולו קואלו)

להיות נהג חדש זה לא עניין פשוט. העיניים של שוטרי התנועה מתמקדות עליך וכך גם היושבים על הכס הרם בבית המשפט. עליך להתנהל בצורה אחת ולהיות זהיר הרבה יותר על הכביש, משום שכל עבירה שלך עשויה לגרור עונש חמור. אם נתפסת על עבירה כזו בהיותך , חשוב שילווה אותך עורך דין מקצועי בהליך המשפטי.  

סעיף 12א(א) לפקודת התעבורה  מגביל את תוקפו של רישיון הנהיגה  . "נהג חדש"  מוגדר עד שנתיים מקבלת הרשיון, במהלך תקופה זו של שנתיים ראשונות ניתן רשיון הנהיגה "על תנאי" וכמו כן מוטלות על "הנהג החדש" הגבלות ותקנות מיוחדות ונדרשות ממנו הקפדה יתרה על חוקי התנועה וכללי הבטיחות.

הדרישות החלות על  שונות ומגבילות את הנהג במהלך התקופה:

· שלט " נהג חדש " – ברכב פרטי ומסחרי עד 4 טונות יש להציג שלט בשולי השמשה האחורית, שמטרתו ליידע אחרים על היותו   חדש , חסר ניסיון. המחוקק בתקנתו קבע את גודלו וצבעו של השלט.

· נהג מלווה - סעיף 12א1 לפקודת התעבורה  דן בחובת הליווי ובמגבלות המלווה לגבי גילו וותק תקופת רישיונו של המלווה. על המלווה להיות בן 24 שנים ומעלה, מחזיק ברישיון נהיגה לאותו סוג רכב לפחות 5 שניים או בן 30 ומעלה, המחזיק ברישיון נהיגה שנים לפחות, או מורה לנהיגה בעל ותק של חמש שנים בנהיגה.

· הגבלת מספר הנוסעים –  סעיף 12א2 לפקודת התעבורה  הדן במספר הנוסעים המותר לנוהג חדש . במשך 3 חודשים חייב במלווה ובתקופה זו הוא אינו מוגבל במספר הנוסעים המותרים ברכבו, אולם בתום שלושה חודשים ועד מלאות שנתיים מיום קבלת הרשיון או עד הגיעו לגיל 21, הוא יכול להסיע עד שני נוסעים.

· הימנעות מעבירות חמורות – מי שיורשע בעבירות תנועה חמורה עלול להידרש לבצע מבחן נהיגה עיוני ו/או בדיקה רפואית – חוזרת לפי החלטת משרד הרישוי. עד שיעמוד בתנאים אלה רישיונו יישלל, ולאחר מכן הוא ייחשב כ" נהג חדש " שנית למשך שנתיים נוספות.


רשימת עבירות חמורות :

· נהיגה ללא רישיון בתוקף, או שלא על פי תנאי הרישיון, כולל מתן רשות לאדם אחר לנהוג שלא כחוק ברכב שבאחריותם.

· שימוש ברכב לביצוע עבירה.

· אי עצירה לפני מסילת ברזל.

· אי מתן זכות קדימה.

· נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים.

· עקיפה שלא כחוק.

· נהיגה במהירות העולה על המותר בחוק.

· חציית מסילת ברזל בדרך לא סלולה.

· אי דיווח על תאונת דרכים.

· אי מתן עזרה לנפגעי תאונת דרכים.

· ביצוע עבירה שגרמה לתאונת דרכים בה נפגע אדם.

· ביצוע עבירה שנגזר עליה פסילת רישיון נהיגה בפועל של 3 חודשים ויותר.

· נהיגה ללא מלווה.

במהלך השנה החמישית מיום הוצאת הרישיון יוזמן הנהג לקורס רענון במטרה לבסס את הידע שלו בנושאי נהיגה. חידוש הרישיון מותנה בביצוע הקורס ועמידה במבחן עיוני שיתקיים בסופו.
 
ליצירת קשר: 
072-3307770
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים