לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

עו"ד תעבורה מסייע לשמור על נהג חדש במשפחה 

נהיגה היא פעולה מורכבת ולעיתים אף מסוכנת לכל נהג ובמיוחד לנהג החדש והפחות מנוסה. כעורך דין תעבורה חשוב לי להעביר אליכם הנהגים החדשים נהלים שהקפדה עליהם תגביר את רמת הריכוז והערנות שלכם בזמן הנהיגה ובכך תשמרו על עצמכם ועל חבריכם הנמצאים אתכם ברכב. 

וותרו על הסלולארי בזמן הנהיגה

גורם מרכזי בהסחת הנהגים הוא שימוש בטלפון סלולארי בזמן הנהיגה. ממיפוי של גורמים לתאונות דרכים נמצא כי נהיגה מוסחת בעקבות שימוש בטלפון סלולארי גורמת ליותר תאונות מגורמים אחרים כמו מהירות מופרזת או נהיגה בשכרות. יש להימנע משימוש בטלפון סלולארי ומומלץ אף לשים אותו על שקט ובמקום מוסתר מהעין בכדי למנוע פיתוי "להציץ" בו, בזמן נהיגה ובמיוחד במהירות גבוהה כל שנייה שהעיניים לא על הכביש היא משמעותית. 

סעו במהירות המתאימה לתנאי הדרך

מהירות הנסיעה בכבישים השונים נקבעת בהתאם לתנאי הכביש, הסביבה בו הוא עובר והרכב הנוסע. נהיגה במהירות מעל המומלץ בכביש אינה מותאמת לתנאי הדרך ומכאן מסוכנת מאוד. מבחינת החוק במדינת ישראל נהג צעיר משלם קנס גבוה יותר מנהג וותיק. לכן סע בהתאם למהירות המותרת ואתה וחבריך תהיו בטוחים בנסיעה ותמנע מעונשים מיותרים ולא נעימים.

תקשיבו לכביש

האזנה למוזיקה בזמן נהיגה היא חוויה בפני עצמה, אם זאת יש להקפיד כי תשומת הלב והריכוז בכביש ובסביבתו לא נפגעים. יש להקפיד כי עוצמת המוזיקה היא ברמה כזו שניתן לשמוע את מה שקורה בכביש למשל אם אמבולנס מתקרב. כמו כן מומלץ לפתוח חלון לשמיעה בטוחה של מה שמתרחש בכביש.  

אם "שוטים" לא נוהגים

שכרות מוגדרת על פי רוב כמצב שבו מאבד האדם שליטה על פעולותיו- זה לא מצב בטוח לנהוג בו. כמות האלכוהול בדם אינה משנה גם כמות קטנה משפיעה על הגוף והאדם באותו רגע לא באמת יודע כמה. מבחינת החוק נהג חדש או נהג שטרם מלאו לו 24 אינו מורשה בכלל בשתיית כל כמות של אלכוהול, כוס אחת קטנה תביא אף היא לשלילת רישיון. לכן אם אתם שותים תדאגו לתת את ההגה למישהו אחר שלא שתה או קחו מונית. 

הפכו לנהגים מיומנים

כעורך דין תעבורה אני רואה כי אחד ההבדלים המרכזיים בין הנהג החדש לנהג הוותיק הוא הניסיון בנהיגה על הכביש והתמודדות עם מצבים שונים. כיום קיימים קורסים מצוינים לשיפור מיומנויות, בקורס של כמה שעות ניתן ללמוד מיומנויות של שליטה במכונית, הימנעות ממצבים מסוכנים, התמודדות עם מצבי חירום ועוד מיומנויות חשובות שיהפכו את הנהג החדש למנוסה ומוכן יותר לנהיגה בכביש.  
אנא שמרו על עצמכם ותהיו ערניים לכל הדברים שציינתי. עורך דין תעבורה ישמח לעזור ולענות על כל שאלה שעולה בנושא תעבורה.

נשמח לסייע לך בכל מצב!
לחזרה ל
דף המאמרים או לדף הבית וכן ליצירת קשר
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים