לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

דו"חות תנועה

דו"חות תנועה הם עניין שנוגע לכולנו. בין אם מדובר בדו"ח על מהירות או על חנייה אסורה - נדמה לעיתים שמדובר בגזירה משמיים. לא כך הדבר: התייעצות עם עורך דין תעבורה מוסמך, יכולה לשנות את התמונה. כאשר אתה מרגיש שהדו"ח שניתן לך אינו מוצדק, זה הזמן לפעול, ולהתייעץ עם איש מקצוע. מומחה משפטי לענייני תעבורה.

אדם אשר 'זוכֵה', לצערו, לדו"ח תנועה יודע כי יש לכך השלכות רבות. מאחר וכל אדם, גם הזהיר ביותר, עשוי לקבל דו"ח כזה או אחר על עבירת תנועה, מידע על דרכי הפעולה במקרים כאלו לא יסולא בפז.
אם קיבלת דו"ח ואתה חושב שאינו מוצדק, דע כי יש מה לעשות: פנייה אל עורך דין לתעבורה תעלה משמעותית את סיכוייך לבטל את הדו"ח או להמתיק את העונש שהוא גורר.

ההיבטים השונים של דו"חות התנועה

אין זה סוד שדו"חות התנועה ניתנים במטרה להרתיע את הנהג ואת ציבור הנהגים כולו מפני ביצוע עבירות תנועה בעתיד. העונש אשר כלול בדו"ח הוא לרוב קנס כספי לא קטן, ויש בו כדי לגרום לנהג לחשוב שוב לפני שהוא מבצע עבירה נוספת.

אבל, ישנו היבט נוסף בעת קבלת דו"ח תנועה: הנקודות. שיטת הנקודות של משרד התחבורה באה גם היא למנוע מנהגים לחזור על עבירות ולהפוך לצוברים סדרתיים של דו"חות. על כן, כמעט כל דו"ח גורר איתו גם תוספת נקודות לאלו שנצברו לחובת הנהג – מה שעלול להביא בסופו של דבר גם עד שלילת רישיון נהיגה לזמן ממושך.

לכן, חשוב היטב לפני שאתה משלם את הדו"ח הבא

בכל מקום אשר דן בנושא, בכל בית משפט לתעבורה ובכל משרד של עורך דין לענייני תעבורה, מדובר בעובדה שאין עליה עוררין: שילמת את הקנס על הדו"ח שקיבלת? הודית באשמה. אם תעשה זאת, לא תוכל לבטל את הדו"ח או לערער על קביעתו.

אם כן, אל תמהר לשלם על דו"ח תנועה לפני שאתה מתייעץ עם איש מקצוע, עורך דין דיני תעבורה. במקרים רבים תגלה כי ניתן להמיר את הדו"ח באזהרה ואף לבטל אותו לחלוטין – כולל הקנס והנקודות שהיה אמור לגרור עמו.
במקרה בו צברת כבר דו"חות רבים או כמות נקודות אשר קרובה לגבול האסור, יש לכך משמעות אדירה.

עוד כמה דברים שחשוב שתדע על דו"חות תנועה
 
אם החלטת להתייצב למשפט במקום לשלם את הקנס, עליך לעשות זאת תוך 90 ימים מיום הגשת הדו"ח
הבקשה הרשמית מוגשת על ידי מילוי פרטיך במקום המיועד לכך בדו"ח עצמו ושליחתו בדואר רשום אל המטה הארצי של משטרת ישראל: ת.ד 120 פ"ת, מיקוד 49100
בתקופה שעד המשפט, 'תפיחת' סכום הקנס (בגין ריבית פיגורים וכדומה) לא נעצרת. קח זאת בחשבון – אם תפסיד, תשלם גם את הריבית
הימנעות מתשלום דו"ח תנועה ללא סיבה, עלולה לגרור נקיטת צעדים חמורים יותר בהמשך: קנסות גבוהים יותר, בעיה בחידוש הרישיון, עיקולים ועוד.

עזרה מטעם עורך דין מומחה לענייני תעבורה, תסייע מאוד במצב זה. איש מקצוע מנוסה כזה יוכל לגבש יחד איתך אסטרטגיה נכונה לקראת המשפט, לנקוט בצעדים שיגדילו את סיכוייך לצאת זכאי וכמובן לייצג אותך מול המערכת המשפטית.

צור קשר כבר היום עם עו"ד רוני אברמוביץ' ואולי הדו"ח האחרון שקיבלת יישלח לגריסה...
 
ליצירת קשר: 
072-3307770
 
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים