לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

עורך דין תעבורה - שיטת הניקוד המונהגת בישראל

עורך דין תעבורה מעדכן לגבי הצעת החוק החדשה

מניסיונו של עורך דין תעבורה אני יודע כי הנהג הישראלי המקבל דו"ח או נעצר על עבירת תנועה בדרך כלל יודע להתמקח ולנהל משא ומתן על העבירה עצמה או סכום הקנס. לא כולם שמים לב למספר המסמל את צבירת נקודות העונשין המודפסות על הדו"ח או מודעים להשלכות של צבירת נקודות אלו.  

שיטת ניקוד המונהגת בישראל

שיטת הניקוד העדכנית המופעלת בישראל החלה לפעול בארץ משנת 2003. בשיטה זו הנהג מקבל נקודות עונשין על עבירת תנועה אותה ביצע. כמות הנקודות הניתנת היא בהתאם לחומרת העבירה המבוצעת- בין 2 ל 10 נקודות לעברה. תוקף הנקודות הנצברות הוא לשנתיים שלאחריהן הן נמחקות.
אמצעי התיקון החלים על צבירת נקודות הם: במידה וצברתם 12 ומעלה נקודות תצטרכו להשתתף בקורס נהיגה מונעת, במידה וצברתם 22 נקודות תוארך תקופת צבירת הנקודות משנתיים לארבע שנים, בצבירת 24 נקודות עונשין תצטרכו להשתתף בקורס יעודי בנהיגה נכונה, מי שצבר 36 נקודות נפסל רישיונו באופן אוטומטי לתקופה של שלושה חדשים וחידוש רישיונו יהיה לאחר מעבר מבחן תיאוריה. צבירת 36 נקודות נוספות משמעותה הוצאת רישיון מחדש.    
מטרת שיטת הניקוד היא ליצור הרתעה בקרב הנהגים, לשמש אמצעי לזיהוי עברייני תנועה מועדים ובכך לשמור על משתמי הדרך.

עורך דין תעבורה מעדכן לגבי הצעת חוק חדשה

עד כה סך נקודות העונשין ניתנו לנהג על גבי הדו"ח בזמן קבלתו ובאמצעות שיחת טלפון די מסורבלת בה הוא היה יכול לברר מהי כמות הנקודות שצבר. לאחרונה הועברה בקריאה ראשונה בכנסת הצעת חוק חדשה ובה מוצעת בדיקה נוחה ופשוטה בה יוכלו הנהגים להתעדכן והמעקב אחר הנתונים יתאפשר בצורה יותר יעילה.  לפי הצעת החוק נהג יעודכן בנקודות העונשין שצבר עד כה, בעת ביצוע עבירת תנועה, בעת קבלת הדו"ח לביתו ובעת חידוש רישיונו. כמו כן הנהג יוכל לבדוק זאת באופן עצמאי באינטרנט.

שתהיה נסיעה נעימה ובכל שאלה או עזרה ניתן לפנות אלי עורך דין לתעבורה ואשמח לעזור לך. 
לחזרה לדף המאמרים לחץ כאן ולדף הבית  מכאן.

 

 האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים