דף הבית

אודות המשרד

מאמרים

שאלות ותשובות

מכתבי לקוחות

צור קשר

משרד עו"ד רוני אברמוביץ' פועל מתוך שליחות ומתוך מחויבות ללקוח, כשבבסיס שירות זה מיושמים ערכי המקצוענות והמסירות, המצוינות והיצירתיות, נחישות וחתירה מתמדת להשגת יעדי הלקוח, תוך עשייה משפטית איכותית.

054-4442525

 
    נהג חדש
    מהירות מופרזת
    עורך דין תאונות דרכים
    פסילה מנהלית
    השבתה מנהלית של רכב
    המכון הרפואי
    דו"חות תנועה
    שיטת הניקוד
    נהיגה בשכרות
    נהיגה תחת השפעת סמים
    הסדרי טיעון
    דף פייסבוק

עורך דין תעבורה - כשלים בכביש במחלף דרור

 

עו"ד לתעבורה הוא עורך דין אשר עוסק בכל תחומי התעבורה השונים, החל מעבירות תנועה קטנות, דרך תאונות דרכים ועד לעבירות פליליות בתעבורה. תפקידו של עורך דין לתעבורה הוא להגן על אדם שמואשם בעבירת תעבורה כלשהי, או לחילופין לתבוע אדם על עבירת תעבורה, במקרים מסוימים. תחום התעבורה הוא תחום מורכב, מלא בחוקים שונים אשר נתונים לעיתים לפרשנויות מגוונות. חקירה של תאונות או של עבירות תנועה היא מורכבת, ולכן גם עבודתו של עורך הדין מורכבת ומעניינת. אחד הנושאים שעולים הרבה בתביעות ובשיחות שלי עם לקוחות שפנו אלי בחיפושם אחר עורך דין תעבורה, הוא נושא של עבירת תנועה כתוצאה מכשל בכביש או בתכנון לקוי של הדרך אליהם נקלע הנהג. במאמר זה ארחיב על כשל שהתרחש לאחרונה, במחלף דרור.

 

כשלים בכביש במחלף דרור

מחלף דרור הוא אחד הפרויקטים המושקעים והיקרים ביותר שבצעה חברת נתיבי ישראל. המחלף נמצא בצומת הכבישים 553 ו-4. המחלף נבנה במשך תקופה ארוכה, והיה אמור להיפתח בדצמבר האחרון. הפתיחה של המחלף נדחתה בגלל הסופה הגדולה שהגיעה לארץ – וטוב שכך, מפני שהכשל בכביש שהתגלה בעקבות הסופה היה, אולי, עלול לגרום לנזקים חמורים ואף לאסון.

 

מה קרה למחלף?

החלק העליון של המחלף שקע באופן פתאומי, אחרי ימי גשם מעטים. שברים וסדקים נוצרו באספלט ונפערו בו בורות בקוטר של עשרות סנטימטרים. לו היה המחלף נפתח לתנועה, היו הבורות הללו מהווים סכנת חיים ממשית.

 

כיצד קרה הכשל הזה?

שר התחבורה מינה ועדה אשר בדקה את הכשל הנורא הזה במחלף. הועדה גילתה נושאים מטרידים וכשלים חמורים. למעשה התברר, כי בבניית המחלף נעשו שינויים מן התכנון המקורי של המחלף. השינויים אמנם נעשו באישורו של קבלן העבודות, אולם הם לא היו מתוכננים בצורה טובה, ולבטח לא היו מתוכננים באופן מתאים לחורף. השינויים גרמו לכך שמים רבים גלשו למדרונות המחלף בצורה בלתי מבוקרת, מה שגרם להיחלשות של הקרקע במקום. נוצרה גם פגיעה כלשהי בניקוז באזור, ושני הפגעים הללו יחד גרמו לשקיעה של המחלף. ביצוע העבודות במחלף נעשה בצורה לא נכונה, ובקרת האיכות הייתה כושלת, כך שנוצרה שרשרת של כשלים ופגיעות אשר גרמו, בסופו של דבר לפגיעה החמורה במחלף. כל זאת, כאמור, בשילוב עם הסופה הלא צפויה שנחתה על ארצנו. אמנם מזג האוויר היה חריג, אולם כמויות הגשם שירדו באזור המחלף לא היו חריגות מאד, והמחלף היה אמור להיות מתוכנן כך שיוכל לעמוד בתנאי מזג אוויר כאלה ובתנאים של גשמים חזקים.

 

המסקנות

למעשה הגיעה הוועדה למספק מסקנות סופיות: הכשלים במחלף נבעו הן מטעויות בביצוע העבודות והן מבקרת איכות לקויה. המחלף לא היה מוכן לחורף כפי שהיה צריך להיות, ולמעשה, מזג האוויר החריג זירז את הפגיעה המעשית במחלף, ויתכן שהציל חיים רבים. באופן מעשי, תיקון המחלף ובנייתו מחדש בצורה תקינה תארך כשלושה חודשים נוספים.

 

מאחל לכם נסיעה בטוחה וטובה ושתגיעו ליעד שאליו רציתם. ואם במקרה משהו השתבש, שימוש בשירותי יכול תמיד לעזור ולהפחית את הקנס. עם כל בעיה או שאלה שעולה ניתן לפנות אל עורך דין תעבורה על מנת שיעזור לכם. אנו נשמח לסייע לך בכל מצב! לחזרה לדף המאמרים או לדף הבית וכן ליצירת קשר

 לייעוץ ומידע ראשוני ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם - מלאו פרטים

כתובת: רחוב הארבעה 8 תל אביב, אימייל: ronnie.abramovitch@gmail.com  אתר:  www.ar-law.net