לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

עורך דין תעבורה - ענישה על נהיגה בשכרות

 

תחומי העיסוק של עורך דין לתעבורה

עו"ד לתעבורה הוא עורך דין אשר עוסק בכל תחומי התעבורה, מעבירות התנועה הקטנות ביותר ועד לעבירות פליליות הקשורות לתעבורה. עורך דין לתעבורה עוסק, למשל, בהגשת ערעורים על דוחות תנועה שניתנו שלא בצדק, בתביעה או בהגנה על נהגים שנהגו במהירות מפורזת, על נהג חדש שעבר עבירת תנועה כלשהי וכדומה. עורך דין לתעבורה עוסק גם במקרים שבהם הוצא צו השבתה מנהלית על רכב, במקרים של תאונות דרכים, מן הקלות ביותר ועד לחמורות ביותר, במקרים של נהיגה בשכרות ועוד.

 

ענישה על נהיגה בשכרות

החוק קובע עונש מינימום אשר אמור להיות מוטל על נהג אשר נתפס כאשר הוא נוהג בשכרות. החוק קובע מהי רמת האלכוהול המותרת בדמו של נהג, ונהג שנתפס נוהג כאשר רמת האלכוהול בדמו גבוהה מן המותר, מואשם בנהיגה בשכרות. נהיגה בשכרות ידועה כמסוכנת במיוחד, משום שהאלכוהול משפיע באופן ישיר ומידי על תפקודי המוח, הראיה, השמיעה וכדומה, ולא מאפשר את הריכוז המלא לו נדרש נהג אשר נוהג בכביש. לא לחינם אחוז גבוה מאד מתאונות הדרכים נגרם כתוצאה מנהיגה בשכרות. בשל הסכנה החמורה, נקבעו בחוק עונשי מינימום חמורים לנוהגים בשכרות, כמו למשל מינימום של שנתיים פסילת רישיון. עם זאת, נראה כי שופטי התעבורה אינם ממהרים להטיל עונשים אלה, אף על פי שהם מוגדרים כעונשי מינימום. החוק מאפשר להקטין את העונש במקרים חריגים, אך אינו מפרט מהם אותם מקרים חריגים. את הפרצה הזו בחוק מנצלים שופטים רבים, אשר מטילים עונשים קלים בהרבה מן המינימום הקבוע בחוק.

 

הבעייתיות של חוקי הענישה על נהיגה בשכרות

למעשה, עורכי דין לתעבורה רבים יוצאים נגד חוקי הענישה על נהיגה בשכרות. פסילת הרישיון לשנתיים, לטענתם, היא ענישה אשר פוגעת בשכבות חלשות ובנהגים הגונים, אשר מכבדים את הפסילה ואכן שומעים להוראות הניתנות להם ואינם נוהגים תחת פסילת רישיון. אנשים אלו עלולים להזדקק לרישיון לפרנסתם וכדומה, והענישה הכבדה פוגעת בהם. לעומת זאת, עבריינים אשר נוהגים בשכרות בכוונה תחילה, ממילא אינם מכבדים את הפסילה, ולוקחים על עצמם את הסיכון של נהיגה גם תחת פסילה.

עורך דין אשר מכיר את החוק יוכל לייצג אותך בצורה אופטימאלית וכך תוכל להימנע מענישה חמורה מידי אשר יכולה לפגוע בכל עתידך אך אין ספק שבמקרה הזה הפתרון האמיתי היחיד הוא פשוט "לא שותים אם נוהגים".

 

מאחל לכם נסיעה בטוחה וטובה ושתגיעו ליעד שאליו רציתם. ואם במקרה משהו השתבש, שימוש בשירותי יכול תמיד לעזור ולהפחית את הקנס. עם כל בעיה או שאלה שעולה ניתן לפנות אל עורך דין תעבורה על מנת שיעזור לכם. אנו נשמח לסייע לך בכל מצב! לחזרה לדף המאמרים או לדף הבית וכן ליצירת קשר

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים