לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

אינפורמציה שתעזור לך למזער נזקים לפני שפנית לעורך דין תעבורה

 

בכל הנוגע לעבירות תעבורה, ישנם פרטים רבים שציבור הנהגים אינו מודע להם, פרטי חוקים אשר עשויים למזער את הנזקים שסופג נהג אשר נתפס בעבירה, נעצר על ידי שוטר או מעורב בתאונה. במאמר זה נציג מספר טעויות נפוצות הרווחות אצל נהגים, ונספק אינפורמציה אמיתית אשר תאפשר לנהגים למצות את זכויותיהם החוקיות.

 

הטעות: פסילת רישיון מנהלתית של קצין משטרה אינה ניתנת לביטול.

 

ולמעשה:

שוטרי התנועה חייבים לעמוד בכל דיני הראיות. בית המשפט יכול לקבוע כי לא היו ראיות מספיקות לפסילת רישיון, לבטל את הפסילה ולהשיב את הרישיון לנהג.

 

הטעות: פסילת רישיון מנהלתית נתונה לשיקול דעתו של הקצין.

 

ולמעשה:

הקצין חייב להיות לפחות בדרגת מפקח, ולקיים שימוע לנהג. הקצין חייב לבדוק האם קיימות ראיות לביצוע העבירה וכן אם הנהג מסוכן לציבור. רק אם שני התנאים הללו קיימים רשאי הקצין לפסול את הרישיון.

 

הטעות: שוטר אינו חייב לרשום את גרסת הנאשם לעבירת תנועה.

 

ולמעשה:

השוטר חייב לרשום בדו"ח את גרסתו המלאה של הנהג, ולהחתים על כך את הנהג. אם השוטר מסרב לרשום את גרסת הנהג, יכול הנהג עצמו לרשום אותה. הנהג גם יכול לסרב לחתום על דו"ח שאינו מציג את גרסתו.

 

הטעות: אסור להקליט שיחה עם שוטר מבלי ליידע אותו.

 

ולמעשה:

מדובר בטעות. נהג שנעצר ע"י שוטר רשאי להקליט את השיחה איתו גם ללא ידיעתו, ולהשתמש בהקלטה במשפט. מותר ומומלץ גם לצלם את המקום, אם התמונות רלוונטיות לעבירה שבגללה ניתן הדו"ח.

 

הטעות: ניתן להמיר דו"ח תנועה באזהרה.

 

ולמעשה:

ההמרה אפשרית רק אם הנהג כבר נוהג לפחות 10 שנים, ומתוכן 5 שנים ללא עבירות תנועה. בנוסף, העבירה המדוברת אינה יכולה להיות עבירה בעלת סיכון כמו נסיעה באור אדום.

 

הטעות: הרשעה לגבי שיחה בטלפון בנהיגה תיקבע גם אם השיחה נעשתה בזמן עמידה ברמזור.

 

ולמעשה:

לא בהכרח. ישנם שופטים רבים שאכן ירשיעו במצב כזה, ואילו אחרים יפסקו דווקא לזיכוי הנאשם. בכל מקרה מומלץ להימנע משיחה בטלפון בתוך הרכב.

 

הטעות: אין משמעות למזג האוויר בבדיקות ינשוף.

 

ולמעשה:

בד"כ נכון, אך מזג אוויר לח במיוחד עשוי להשפיע על בדיקת הינשוף. ניתן להיעזר בחוות דעת מטאורולוגית להוכחת העניין.

 

הטעות: עדיף להודות באחריות לתאונה ולשלם נזק מאשר להסתכן בהופעת המשטרה במקום.

 

ולמעשה:

בתאונות שבהן נגרם רק נזק קל לרכוש, ללא עבירת תנועה וללא פגיעה בגוף, המשטרה אינה פותחת תיקים ואינה מציגה כתבי אישום.

 

מאחל לכם נסיעה בטוחה וטובה ושתגיעו ליעד שאליו רציתם. ואם במקרה משהו השתבש, שימוש בשירותי יכול תמיד לעזור ולהפחית את הקנס. עם כל בעיה או שאלה שעולה ניתן לפנות אל עורך דין תעבורה על מנת שיעזור לכם. אנו נשמח לסייע לך בכל מצב! לחזרה לדף המאמרים או לדף הבית וכן ליצירת קשר

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים