לייעוץ משפטי ללא התחייבות :  

054-4442525 | 03-5613844 | 03-5613899

עורך דין תעבורה יעזור לך במקרה של אפליה משפטית

עורך דין תעבורה על- אפליה משפטית בתחום התעבורה

המונח אפליה מתייחס להבדלה על בסיס שונות בין קבוצות חברתיות או פרטים שונים. הבדלה זו מעניקה לפרט מסוים חסרון או יתרון מבלי שתהיה הצדקה עניינית לכך. כיום אנו עדים למקרים רבים של אפליה בטיפולן של הרשויות בפרט אם זה במוסדות ההשכלה הגבוה, אם במשרד החינוך וכן קיימת אפליה גם בתחום השפיטה בבתי המשפט. כעורך דין תעבורה אתמקד באפליה הקיימת בשפיטת עבירות תעבורה.
ממחקרים עולה שקיימת אפליה ביחס בתי המשפט בנוגע לעבירות תנועה באוכלוסיות שונות. בעבירות של נהיגה מעל המהירות המותרת נהגים ערבים משלמים בממוצע קנסות גבוהים ב 200 ₪ מנהגים יהודים. הקנס הממוצע המוטל על נהג ערבי הוא כ 1130 ₪ ועל נהג יהודי 910 ₪.  
לאחרונה פורסם מקרה של עבירות מהירות חמורות במיוחד בו שני נהגים האחד ערבי מדרום הארץ והשני עובד היי- טק מהמרכז, עברו עבירה דומה של נהיגה במהירות של 100 קמ"ש מעל המותר. הנהג הערבי נשלח לארבעה חדשי מאסר בפועל, קיבל פסילת רישיון ל-6 שנים מאסר על תנאי וקנס בסך 1000 שקלים. הנהג עובד ההיי- טק שילם קנס של 3000 שקלים, קיבל מאסר על תנאי ורישיונו יוחזר לו תוך פחות משנה. יש לציין כי לשני הנהגים עבירות תנועה קודמות דומות.
זה מאוד מפריע לראות את העוולות האלה וזה גם מאוד לא הוגן אך זו לפעמים המציאות אשר מחייבת מגזרים מסוימים להיעזר בשירותים מקצועיים על מנת לקבל יחס הוגן ושווה. מעבר להשלכות העניין ומה שזה אומר עלינו כחברה אני מתריע על כך משום שדווקא אוכלוסיות אלו לפעמים מתעלמות מן הנתונים ובכך מסייעות לפגיעה בהם. ידע יכול לתת להם כלים להתכונן נכון למהלכים כאלה ולכן חשוב לדעת את האמת (גם גם היא לא נעימה מאוד) ולהתכונן בהתאם. עבודה נכונה ומקצועית של עו"ד תעבורה בהחלט הייתה יכולה לסייע לאותן קבוצות מופלות לצאת כשידן על העליונה. 
אם כן קיימת אפליה בבתי המשפט והיא מוכחת. אני כאן כדי לעזור לך לא משנה מאיפה אתה מגיע. 
עם כל בעיה או שאלה שעולה כדאי לפנות אל עורך דין תעבורה על מנת שיעזור לך. אנו נשמח לסייע לך בכל מצב! 
לחזרה ל
דף המאמרים או לדף הבית וכן ליצירת קשר

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים