דף הבית

אודות המשרד

מאמרים

שאלות ותשובות

מכתבי לקוחות

צור קשר

משרד עו"ד רוני אברמוביץ' פועל מתוך שליחות ומתוך מחויבות ללקוח, כשבבסיס שירות זה מיושמים ערכי המקצוענות והמסירות, המצוינות והיצירתיות, נחישות וחתירה מתמדת להשגת יעדי הלקוח, תוך עשייה משפטית איכותית.

054-4442525

 
    נהג חדש
    מהירות מופרזת
    עורך דין תאונות דרכים
    פסילה מנהלית
    השבתה מנהלית של רכב
    המכון הרפואי
    דו"חות תנועה
    שיטת הניקוד
    נהיגה בשכרות
    נהיגה תחת השפעת סמים
    הסדרי טיעון
    דף פייסבוק

נהיגה בשכרות

כולנו יודעים מה משמעותה של נהיגה בשכרות. זוהי אחת מהעבירות החמורות ביותר, אשר מקבלות יחס דומה גם בבית המשפט. אך למרות היכרותנו איתה, עבירה זו לא ברורה עד סופה. רמת האלכוהול אשר מצדיקה הרשעה, שיטת הבדיקה שנחשבת לתקפה מבחינת החוק והשיקולים לעונש הם רק חלק מהשאלות שעולות בהקשר זה.

אחת העבירות החמורות ביותר בקובץ דיני התעבורה היא נהיגה בשכרות. מטבע הדברים, ההתייחסות אליה – גם בעיני המחוקק וגם בעיני מערכת המשפט – היא מחמירה ביותר, משום שעבירה זו נתפסת, ובצדק, כגורם משמעותי ועיקרי לתאונות דרכים.

אם נתפסת נוהג בשכרות או תחת השפעת סמים, אתה זקוק לעזרה מאיש מקצוע, עורך דין לענייני תעבורה – עו"ד רוני אברמוביץ'.

נהיגה בשכרות - עניין ספציפי ואישי למדי

אם נסתכל על ההתייחסות של החוק לנושא ונבדוק את תקנות המשטרה בנוגע לבדיקות השכרות, נטעה לחשוב שמדובר בעניין קבוע ומוחלט בכל מצב. לא כך הדבר בפועל: הרי אדם יוכרז שיכור בהתאם לריכוז האלכוהול שנמצא בדמו או באוויר שהוא נושף. ורמה זו סובייקטיבית ומשתנה בין אדם לאדם.

הנתונים המשפיעים על ריכוז האלכוהול בגוף הם: גיל, משקל, גודל ומבנה הגוף, סוג המשקה ואף מין הנהג. במילים אחרות, אדם גדול מימדים שישתה שתי כוסות יין יימצא 'פחות שיכור' מאישה בעלת מבנה גוף ממוצע, ששתתה את אותה מנת אלכוהול.

לכן, חשוב לזכור כי כל אדם אשר נעצר או עוכב לבדיקה בגין נהיגה בשכרות הוא מקרה ספציפי, אשר עומד בפני עצמו. לא משנה כמה אלכוהול שתית, אלא כמה ריכוז אלכוהול נמצא אצלך בגוף. כמובן שאין בדברים אלו כל היתר לשתות כאוות נפשך לפני שאתה עולה על ההגה. בכל מצב שהוא, אל תשכח לנהוג באחריות.

נתפסת נוהג בשכרות?

ישנם כמה דברים שכדאי שתדע לגבי הבדיקה

כאשר אדם נתפס נוהג בשכרות, נדמה כי אין לו יותר מידי מה לעשות מלבד להשלים עם רוע הגזירה ולקוות לעונש קטן ככל האפשר. בפועל, ליווי של עורך דין לתעבורה יכול בהחלט לשנות את התמונה ולעיתים אף לזכות את הנאשם מאשמת הנהיגה בשכרות.

ישנה חשיבות רבה לאופן הבדיקה של הנהג: האם היא בוצעה במכשיר הינשוף או בנשיפון; כמה זמן לאחר שהנהג נעצר בצד הדרך בוצעה לו הבדיקה; האם הוא עישן, הקיא, שתה או אכל כמה דקות לפני הבדיקה; האם בדיקת הסמים שנעשתה לו יכולה להוכיח כי אלו נלקחו בסמוך לזמן בו עלה על ההגה ועוד.

השאלות הללו יכולות להביא לכמה מסקנות: אי תקינות מכשיר הינשוף, לדוגמא, תביא לביטול תוצאות הבדיקה ולעיתים גם לביטול סעיף האשמה. אמנם ניתן להאשים אדם גם על פי בדיקת מאפיינים (הוכחה כי התנהגותו מעידה על שכרות) – אך אז ניתן להפחית את עבירת הנהיגה בשכרות לעבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, שנחשבת קלה יותר.

בשורה התחתונה, אם נתפסת והואשמת בעבירה של נהיגה בשכרות, אל תשאיר את תוצאות המשפט לאלילת המזל.

פנה עוד היום אל עו"ד רוני אברמוביץ' ותוכל לשנות את רוע הגזירה.

 
ליצירת קשר: 
072-3307770

 לייעוץ ומידע ראשוני ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם - מלאו פרטים

כתובת: רחוב הארבעה 8 תל אביב, אימייל: ronnie.abramovitch@gmail.com  אתר:  www.ar-law.net